niedziela, 21 listopada 2010

Portugalczyk Eduardo Serra autorem zdjęć do najnowszego filmu o Harrym Potterze

Eduardo Serra
W ten czwartek odbyła się w Portugalii premiera najnowszej części przygód Harry'ego Pottera. Zdjęcia do tego filmu wykonał Eduardo Serra (ur. 1943, Lizbona), operator filmowy cieszący się międzynarodowym uznaniem, który ma na swoim koncie zdjęcia do wielu znakomitych produkcji filmowych (m.in. Dziewczyna z Perłą, Niezniszczalny, Krwawy Diament, Miłość i Śmierć w Wenecji). Dwukrotnie był nominowany do Oscara.

Eduardo Serra był zaskoczony propozycją pracy przy filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci, jednak chętnie ją przyjął. Jak przyznał w wywiadzie, praca przy takiej produkcji była dla niego czymś niezwykłym: mógł używać różnorodnych technik i miał dostęp do wszystkich środków niezbędnych do tworzenia dobrych ujęć. Ponadto przyznał, iż praca przy tym filmie pozwoliła mu na bardziej osobiste podejście do tworzonych obrazów, niż zdarzało się to dotychczas w jego karierze.

Pomimo tych niezwykłych doświadczeń, Eduardo Serra nie zamierza teraz zbyt szybko podjąć się podobnego wyzwania, ponieważ praca nad tym filmem była bardzo intensywna i trwała dwa lata, podczas których jego życie osobiste zajmowało drugorzędną pozycję.

źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz