niedziela, 28 listopada 2010

Macy Gray i Shakira w Portugalii

Mijający tydzień upłynął w Portugalii pod znakiem występów piosenkarek światowego formatu, Shakiry i Macy Gray.
Shakira wystąpiła w poniedziałek w Pawilonie Atlantyckim, sali koncertowej znajdującej się w lizbońskim Parku Narodów. Dała dowód na potwierdzenie tezy, że, niezależnie od tego co się sądzi na temat jej muzyki, istnieją co najmniej 3 niezaprzeczalne prawdy na jej temat: trudno wykonawcę sympatyczniejszego niż ona, w czasie koncertów daje z siebie wszystko, a jej muzyka jest całkowicie wyzbyta wszelkich uprzedzeń i ograniczeń. Tym razem nie było inaczej. Publiczność również nie zawiodła.
Kolumbijska piosenkarka zaprezentowała całą różnorodność swojej twórczości: duszę rockową (zaśpiewała nawet “Nothing else matters” zespołu Metallica), talent taneczny (w wersji cygańskiej - w “Gypsy”, latino - w “Loca” i orientalnej - w “Ojos Así”), porzuconą już jakiś czas temu tendencję electro (“She Wolf”) oraz fascynację hip-hopem/reggaetonem (w najnowszej piosence “Gordita”, z udziałem portorykańskiej grupy Calle 13).
Pretekstem do przyjazdu do Lizbony była promocja najnowszego albumu Shakiry Sale El Sol, ale to jej wcześniejsze wielkie hity (między innymi “Whenever, Wherever”, “La Tortura”, “Underneath Your Clothes”), niektóre zaprezentowane w nowych aranżacjach, najbardziej porwały publiczność.
Występ zakończył się bisem, którym okazała się piosenka, która odniosła światowy sukces w czasie tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w RPA, czyli “Waka Waka (This Time for Africa)”. Przebój wykonany wśród deszczu konfetti, z pomocą zaproszonych na scenę fanów, naśladujących wraz z artystką słynną już choreografię okazał się być wisienką na torcie. To wykonanie można obejrzeć tutaj.

Macy Gray również wystąpiła w Lizbonie, w Aula Magna, we wtorek 23 listopada. Amerykańska piosenkarka zaskoczyła fanów nowymi wersjami znanych piosenek innych artystów: wykonała m.in. “Creep” grupy Radiohead, a jedna z dziewczyn z chórku podjęła wyzwanie i zaśpiewała “Nothing Else Matters” zespołu Metallica.
Według relacji gazety Correio da Manhã, widownia była całkowicie zapełniona, co nie umknęło uwadze Macy, która nie szczędziła pochwał publiczności. Skomentowała również, że Portugalczycy są “najlepsi, najsympatyczniejsi ze wszystkich”, a Portugalki - “niezwykle silne i po prostu niesamowite”.
Następnego wieczoru artystka powtórzyła swój występ w Porto. Obejrzyj fragmenty koncertu, zawierające “Creep” i przebój samej piosenkarki “I Try”.

źródło: blitz.aeiou.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz