środa, 15 grudnia 2010

Zespół Da Weasel kończy karierę bez wyjaśnienia

Zakończenie działalności zespołu Da Weasel, znanego m.in. z piosenek Todagente, Re-Tratamento i Tás na Boa, zostało ogłoszone w krótkim komunikacie rozesłanym redakcjom gazet przez wytwórnię EMI Portugal. Kilka godzin wcześniej ta sama wiadomość pojawiła się na oficjalnej stronie tej popularnej grupy hip-hopowej, która w tym roku świętuje 17 lat istnienia na portugalskiej scenie muzycznej.

Pod koniec 2009 roku zespół przedłużył kontrakt z wytwórnią. Na początek przyszłego roku zaplanował wydanie ósmego albumu, jednak jak podaje dziennik Correio da Manhã, muzycy w tym roku ani razu nie spotkali się w studiu nagraniowym. Dlatego ostatnią wydaną płytą pozostaje (i najprawdopodobniej pozostanie) Amor, Escárnio e Maldizer, wydana w 2007 roku.


W październiku Da Weasel ogłosił roczną przerwę w działalności zespołu. "Po 16 latach nieprzerwanej pracy potrzebujemy przerwy, czegoś w rodzaju wakacji od nagrań i koncertów, co nie oznacza, że będziemy zupełnie bezczynni", tłumaczyli bracia Nobre: Carlos (Pac) i João (Jay-Jay Neige), którzy w 1993 założyli zespół. Teraz okazało się, że nie powrócą już na scenę.

Pac potwierdził tę decyzję w rozmowie z Correio da Manhã, nie chciał jej jednak komentować. "Wszystko to co na temat końca zespołu będziemy chcieli przekazać fanom, powiemy im bez pośredników", zapewnił. Członkowie zespołu obecnie pracują nad własnymi, niezwiązanymi z Da Weasel projektami.

źródło: http://www.cmjornal.xl.pt/detalhe/noticias/lazer/musica/da-weasel-acabam-sem-dizer-porque
zdjęcie: Pedro Catarino

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz