wtorek, 14 grudnia 2010

Dyrektorzy szkół publicznych jednoczą się przeciw “niestabilności stworzonej przez rząd”

Przewodniczący dwóch istniejących w Portugalii stowarzyszeń dyrektorów szkół łączą swoje siły i wzywają wszystkich zarządzających szkołami publicznymi na krajowe posiedzenie, które ma odbyć się 8 stycznia 2011 roku. – Podczas narady mają zostać ustalone środki jakie należy podjąć w zakresie niestabilności stworzonej przez rząd w szkołach – wyjaśnił Manuel Pereira, jeden z organizatorów.

Spotkanie, które odbędzie się w Coimbrze, ma służyć za demonstrację siły, ale również być próbą przed formalnym połączeniem obu stowarzyszeń, do którego ma dojść w najbliższej przyszłości.

– Dialog z administracją centralną jest drogą, którą popieramy i mam wielką nadzieję, że do 8 stycznia będzie miał szansę się pojawić. Jeżeli jednak tak się nie stanie, bardzo mi przykro, ale będziemy musieli, wspólnymi siłami, wymusić otwarcie nowych dróg komunikacji, które pozwolą na znalezienie rozwiązań… – powiedział Adalmiro da Fonseca , prezes Krajowego StowarzyszeniaDyrektorów Szkół i Zespołów Szkół Publicznych (ANDAEP).

Manuel Pereira, prezes Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Szkół (ANDE), w wypowiedzi dla Público również podkreślił, że decyzja o połączeniu sił wynika z faktu, że „sytuacja staje się nie do wytrzymania”. Rozumiemy, że trzeba poświęceń, ale ministerstwo nie może oczekiwać powodzenia w szkołach, w tym samym czasie tworząc w nich tę nieustanną niestabilność. My po prostu nie wiemy co będzie jutro – skrytykował Pereira. Jednocześnie zwrócił uwagę, że opinia tych, którzy prowadzą szkoły i znają „z bliska ich rzeczywistość dla rządu nie ma znaczenia”.


Źródła: 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz