poniedziałek, 13 grudnia 2010

Passos Coelho: Niech premier skupi się na państwie


Passos Coelho, prezes PSD (Partia Socjalistyczno-Demokratyczna), głównej partii opozycyjnej, odrzucił dzisiaj zarzuty José Socratesa, że jego partia jest pod wpływem konserwatywnej CDS-PP (Demokratyczne i Socjalne Centrum-Partia Ludowa).

Jose Socrates w dzisiejszym wywiadzie dla Diário Notícias skrytykował opozycyjną PSD, oskarżając ją o słabość i bycie pod wpływem partii Paulo Portasa (CDS-PP), ze względu na ich możliwą koalicję w przyszłości. Passos Coelho, poproszony przez dziennikarzy o skomentowanie tych zarzutów, zauważył, że wybory na razie nie są widoczne na horyzoncie.

– PSD ma zamiar przedstawić Portugalczykom alternatywę rządu nie socjalistycznego. Chce to zrealizować w najbliższych wyborach. Na razie mamy jeszcze do nich dużo czasu, więc to nie jest moment na rozmawianie o koalicjach, ani o nowych rządach. My mówimy o naszej obecnej sytuacji i mam nadzieję, że premier również zacznie się bardziej troszczyć o nasz kraj niż o scenariusze przyszłości, przepowiadające jaki rząd zastąpi jego – powiedział lider opozycji.


Źródła: 1, 2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz