czwartek, 2 czerwca 2011

Performance grupy ADN

13, 14 i 15 maja 2011 roku w domu sztuki malaposta w Lizbonie odbyły się pokazy performance’u grupy teatralnej ADN „Twórczość zbiorowa w oparciu o Fabuły i opowiadania z Afryki Afonso Soares Lopesa”. Każdy performance trwał 70 minut, a wejście kosztowało 2,50 .


Aktorzy z grupy ADN pochodzą z Angoli, Wysp Zielonego Przylądka, Wyspy Św. Tomasza, Brazylii, Gwinei-Bissau i Portugalii. 


Spektakl wyreżyserował Jan Gomes, a choreografię stworzyli Filipa dos Santos i Alberto Josy. Aktorzy/performerzy to: Adelcinda Costa, Catarina Almeida, Jessica Santos, Alberto Josy, Filipa dos Santos, Michelle Silva, Nelsinha Diogo, Nildo Fofo, Yuri Andrade i Romina Rosário.


Była sobie raz pewna grupa! ... Grupa zwierząt albo ludzi, a może jednych i drugich. Ta właśnie grupa świadoma wartości swoich rytuałów zdecydowała się zerwać z rutyną codzienności i zorganizować wielki konkurs zwierząt. To motto towarzyszy całej historii, która prowadzi nas przez plątaninę innych opowieści, pieśni, tańców i chwil prawdziwego artystycznego snu na jawie.


ADN to przede wszystkim pokaz genów performatywnych prymarnych i wrodzonych każdego z aktorów/performerów, które ukazują dzieląc się z widzem walorami wielokulturowości. Jak również rytuał, sen na jawie, spotkanie, cel i przyjemność... bo „wszystko ma swoje piękno!”


Dom sztuki malaposta
Rua Angola
2620-492 Olival Basto, Lizbona


źródło: 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz